HotSpot

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
work

HotSpot Çözümü

Kamuya açık alanlarda ücretsiz olarak internete erişimi sağlayan Wi-Fi HotSpot teknolojisi alışveriş merkezleri, oteller, kafeler ve havaalanları gibi birçok yerde hizmete sunulmaktadır. HotSpotlar kullanıcılara her an her yerde internete erişim imkânı sunarken aynı zamanda güvenlik açıklıklarına da maruz bırakmaktadır. Norton tarafından Haziran 2016’da yayınlanan Wi-Fi Risk raporuna göre Public Wi-Fi ağlarında kullanıcıların %22’sinin bankacılık uygulamalarını kullandığını, %56’sının sosyal medya hesaplarını ziyaret ettiğini, %38’inin fotoğraf veya video paylaştığını ve %58’inin ise email hesaplarına eriştiği belirlenmiştir.

Bilişim Burada HotSpot Desteği

Son kullanıcının alması gereken bu önlemlerin ötesinde HotSpot uygulamasını sunan havaalanı, otel, restoran gibi işletmelerin güvenli bir HotSpot ağını hizmete açmaları için uzman desteğine ihtiyaçları vardır. B&B kurumların kablosuz ağ kurulumu, konfigürasyonu ve güvenlik ayarlamalarının yapılması gibi hizmetleri uzman kadrosuyla sunmaktadır.

B&B nin sunduğu güvenli HotSpot çözümünde HotSpot ağına bağlanan kullanıcılara tek kullanımlık şifre(One Time Password-OTP) gönderilerek kimlik doğrulaması yapılmaktadır. Böylece iki faktörlü kimlik doğrulama ile güvenlik seviyesi arttırılmaktadır.

Bilişim Burada, müşterilerinin tüm kablolu network ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunduğu gibi kablosuz network altyapı ihtiyaçlarına yönelik çözümler de sunmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçlarına göre indoor ve outdoor wireless projelerin keşif ve tasarımından uygulamasına kadar tüm aşamalarını üstlenerek müşterilerine anahtar teslimi projeler üretmektedir. Bugüne kadar yürüttüğü projelerde Ruckus, Meru ve Cisco gibi dünyaca ünlü markalarla yürüttüğü çözüm ortaklıkları ve proje sonrası verdiği teknik destek ile müşterilerinin haklı güvenini kazanmış olan Beyaz Net, gelecekte de bu pazarda müşterilerinin öncelikli tercihi olmayı hedeflemektedir.