DOMAIN-HOSTING Hizmetleri

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
work

Domain

Domain web sitesinin tanımlandığı ve ulaşılabildiği isimdir. Şu ana kadar bilinenler .com .net .org gibidir fakat alan adları idaresi bunları yeterli bulmamış ve .info .biz ve .museum gibi alan adları çıkartmıştır. Alan Adları kesinlikle satın alınamaz.Sadece kiralanır 1 ila 100 yıl arasında.

Domainler sonlarındaki .com .net ve .org gibi uzantılara göre sınıflandırılır

  • .com ticari amaç için kurulan siteler için kullanılır
  • .net network açılımıdır. bilgilendirme we internet hakındaki ticari amaclı siteler içindir
  • .org ise ticari amaç gütmeyen sitelerdir.

Hosting

Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır.

Bandwith

Bandwith in Türkçe karşılığı trafiktir.Kullanıcıların çektikleri dosya gibi şeyler kullanılan sayfalar her şey bandwith üzerinden gider. Bandwith bittiğinde site kullanılamaz

FTP

FTP dosyaların host ta aktarılmasına yarayan bir arayüzdür.Bir hostta sadece 1 tane olabilir.Cute FTP ve Filezilla kullanabileceğiniz güzel FTP programlarıdır.

Sub Domain

Bir domain aldınız ve farklı katagorilerde bölümler oluşurmak istiyorsunuz, o zaman sub doamin yardımınıza yetişir. Sub domain ler alan adlarının önüne istediğiniz ismi getirerek oluşturduğunuz, kendinize özel domainlerdir.

B&B olarak;

Size En Uygun Domain tanımında belirttiğimiz özellikler dahilinde size en uygun domaini tescil ettiriyoruz. Domain çözümlerinde firmanızın adının tescili veya markanızın adını tescil ettirmekten daha çok, kurumunuzun internet pastasından pay alabilmesi için ürün ve hizmet kelimelerinin tescil ettirmek önemlidir.