DDOS Çözümleri

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
work

DDOS Nedir?

DDos, Dağıtılmış Ağ Saldırıları, genellikle Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırıları adıyla bilinir. Bu tür saldırılar, bir şirketin web sitesini sağlayan altyapı gibi, herhangi bir ağ kaynağı için geçerli olan belirli kapasite sınırlarından faydalanır. DDoS saldırısı, saldırıya uğrayan web kaynağına birden çok istek göndererek web sitesinin çok sayıda isteği işleme kapasitesini aşmayı ve doğru şekilde çalışmasını engellemeyi aynı zamanda Google sıralamasından düşürmeyi amaçlar. DDos saldırıları esnasında CPU gücü %100 olur ve hosting firması buna çözüm getiremez.

DDOS Saldırısı Nasıl İşler ?

Web sunucuları gibi ağ kaynaklarının eş zamanlı olarak hizmet verebileceği isteklerin sayısı sınırlıdır. Sunucunun kapasite sınırına ek olarak sunucuyu internete bağlayan kanal da sınırlı bir bant genişliğine/kapasiteye sahiptir. İstek sayısı altyapıdaki herhangi bir bileşenin kapasite sınırını her aştığında hizmet düzeyi büyük olasılıkla aşağıdaki sorunlardan biriyle karşılaşır:

İsteklere verilen yanıtlar normalden çok daha yavaş olur. Hatta hiç olmaz site açılmaz.

Bazı (veya tüm) kullanıcı istekleri tamamen yok sayılabilir.

Genellikle saldırganın başlıca amacı web kaynağının normal çalışmasını tamamen engellemek, yani tam “hizmet reddi” sağlamaktır. Saldırgan google’da ilk sayfada çıkan siteleri baz alarak asıl amacı bu sıralamalardan düşürmek olur ve site trafiğine ciddi zarar verir. Bazı durumlarda DDoS saldırısı rakip bir firmanın itibarını zedeleme ya da işine zarar verme girişimi niteliğinde de olabilir.

Bilişim Burada Olarak ;

DDos saldırılarına karşı kesin çözüm için her türlü destek hizmetiyle karşınızdayız.