Sunucu Sanallaştırma Hizmetleri

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
work

Sunucu Sanallaştırma Çözümleri

Sunucu sanallaştırma hizmetleri, birden fazla fiziksel sunucuyu sanallaştırarak daha az fiziksel sunucu üzerinden çalışmasını sağlayan sanallaştırmadır. Kaynak veya hizmet talebini, gerçek hizmetin altında yatan fiziksel sunucudan ayırır. Hesaplama terminolojisinde, temel olarak, son kullanıcının erişilebilen bilgisayar kaynaklarından maksimum düzeyde yararlanmasına izin veren bir çerçeve veya mimaridir. İşletim sistemlerinin her birinin “Sanal Makine” adı verilen bağımsız bir makine olarak çalıştığı tek bir Bilgisayarda birden fazla İşletim sistemi ve Uygulama örneğinin çalıştırılmasına izin verir.

Çalışma Şekli

Sanal Makine Monitörü-VMM, yazılım katmanı ana işletim sistemine veya doğrudan sistem donanımına yüklenir. VMM’nin yüklenme şekli, Sunucunun bağlı olduğu Sanallaştırma Mimarisini belirler. Yeniden başlatmadan veya donanım bölümlendirmeden Sanal Makineler arasında geçiş yapılmasını sağlar.

Barındırılan Mimari : İlk olarak sisteme bir temel işletim sistemi yüklenir ve bu işletim sistemi üzerine, kullanıcıların konuk işletim sistemini çalıştırmalarına izin vermek için VMM yazılım katmanı yüklenir. G / Ç aygıtlarıyla iletişim büyük ölçüde, yalnızca birkaç G / Ç aygıtı için konuk işletim sistemine sınırlı erişimi olan ana bilgisayar işletim sistemi tarafından denetlenir.

Çıplak Metal Mimari : VMM yazılım katmanı doğrudan sistem donanımına kurulur, böylece G / Ç aygıtları ve VMM arasında doğrudan erişim sağlanır. Bu, gerçek zamanlı işletim sistemi desteğiyle G / Ç performansını artırır

Sanallaştırma Türleri

Ağ Sanallaştırma

  • Mantıksal bir bölümleme yoluyla tek bir fiziksel ağın bir bölümünün kullanılmasını ifade eder. Mantıksal hizmetler olarak dağıtılırlar. Donanım ve yazılım ağı kaynaklarını ve işlevselliğini tek bir sanal ağda saklar. Her segment diğerinden bağımsızdır ve gerçek zamanlı olarak ağların ölçeklendirilmesi için atanabilir bölümler eklenerek iş ihtiyaçları elde edilebilir.

Masaüstü Sanallaştırma

  • VDI, VMWare tarafından popüler hale getirilen Sanal Masaüstü Altyapısı anlamına gelir. VM tüm işletim sistemlerine, uygulamalara sahiptir, Yazılımlar tek bir yerde veya barındırılan bir ortamda kurulur ve yönetilir ve daha sonra bu sisteme erişim son kullanıcıya uzaktan verilir. Böylece son kullanıcı, gerekli tüm uygulamaları kendi yerel bilgisayarına kurmaya gerek kalmadan uzaktan kullanır. Bir kuruluşta kullanıcı sayısı arttıkça, uzaktan erişim sağlanarak BT Masaüstü destek süreci çok daha kolay hale gelir.

Sunucu Sanallaştırma

  • Fiziksel bir sunucu, her biri ana sunucu kaynaklarıyla gerçek bir sunucu gibi davranma özelliğine sahip birden çok küçük sanal sunucuya bölünür ve kullanıcıdan maskelenir. Her sanal sunucu, diğer sanal sunucudan bağımsız olarak kendi işletim sistemini çalıştırabilir ve yeniden başlatabilir. Düşük donanım maliyeti ve artan kaynak kullanımı bu seçeneğin seçilmesini teşvik eder.

B&B Avantajları

B&B, iş gereksinimlerinizi anlar ve spesifikasyonlara göre uyarlanmış sanallaştırma çözümü sunar. Deneyimli teknisyenlerden, danışmanlardan ve ağ yöneticilerinden oluşan ekibimiz size yardımcı olması ve destek olması için 7×24 mevcuttur. Biz sadece bir telefon uzağınızdayız!

Proje yöneticilerimizden biri, karmaşık sanallaştırma çözümlerinin sorunsuz ve başarılı bir şekilde dağıtımını sağlamak için sizinle yakın bir şekilde çalışacaktır. İşte proje yöneticinizin ilgilenebileceği hizmetler.

  • Masaüstü sanallaştırmasını yönetme
  • Sunucu sanallaştırmasını yönetme
  • Sanallaştırılmış ağ hizmetlerini yönetme
  • En yeni sanal ağ güvenliği çözümlerini dağıtma
  • Sanallaştırma, beklenmedik koşullarda kaynakların maksimum kullanımını sağlar ve bilgisayarların geniş kurumsal BT altyapısını desteklemek için daha yetkin olmasını sağlar.

B&B Sanallaştırma hizmetlerinden yararlanmanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi için şimdi bizlerle iletişime geçebilirsiniz.