Marka Tescil Danışmanlığı

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
work
work

Marka Tescil Danışmanlığı

Şirketinizin tüm mal ve hizmetlerini koruyan, rakiplerinizden ayırmayı sağlayan marka, şirketinizin en önemli sermayesidir. Markalaşmak, marka tescili, isim tescili olarak bilinen bu işlem siz ürün ve hizmetinizle ilgili hukuki haklar kazandırır. Tüm bu artılarla günümüz şartlarında bir işletmenin markalaşma süreci en önemli işlerinden biri haline gelmiştir.

Bilişim Burada olarak Marka tescili nasıl yapılır? Gibi akıl karıştıran süreçlerde işletmelerin yanındayız. Öncelikle sizi ve ürünü en iyi anlatan, karmaşık olmayan kolay okunan ayırt edilebilir bir marka için detaylı bir araştırma yapılır ve ardından da müracaat ile başlayan ve inceleme, ilan, kabul ve belgelendirme ile sonuçlanan tüm süreç ekibimiz tarafından ciddiyetle yönetilir.

Marka Tescili Neden Önemlidir ?

Hemen hemen her işletme muhakkak marka kullanmakta ve bu marka aracılığıyla tanınmışlık kazanmaktadır. Marka bir ürünün hem geçmişi hem de geleceğidir. Marka tesciliyle artık markanız doğrudan resmi otoriteler tarafından ilgili kanunlardan alınan yetkiyle koruma altına alınır. Markanın ayırt etme, garanti etme, reklam, mutlak hak, koruma gibi birçok işlevi vardır. Marka tescili durumunda dikkat edilecek husus markanın seçimi ve marka tescilinin kapsayacağı mallar ya da hizmetlerin seçimidir. Herhangi bir ürün için kullanılmak üzere bir marka seçimi sırasında dikkat edilecek en önemli konu, seçilen işaretin diğer markalardan farklı olmasıdır.

Marka Tescilinin Avantajları

  • Markanın yasal haklarına tam olarak sahip olunur; markanın ismi veya logosu hak sahibinden izinsiz herhangi bir mecrada kullanılamaz.
  • İşletmenin markadan kaynaklanan maddi-manevi çıkarları, itibarı ve markanın imajı koruma alınır.
  • Markanın farklı işletmeler tarafından kullanılmasını, yani marka hakkı ihlali engellenir. Olası ihlallerinden kaynaklanacak maddi-manevi zararın önüne geçilir; gerekli durumlarda yasal süreçlere başvurulabilir.
  • Marka Tescil belgesi sayesinde firmalar ürünlerini tek marka altında birleştirebilirler.
  • Marka tescilinden sonra işletmeler yasal mecralara reklam vermek hakkını elde ederler. Bu sayede markanın daha geniş kitlelere ulaşma şansı artar.
  • Pazarlama ve reklam aktiviteleri ile marka bilinirliği arttırılarak satışlar desteklenir.

B&B Olarak Ne Sunuyoruz ?

  • Yaratıcılıkla ortaya koyduğunuz özgün markanızın stratejik, hızlı, net ve doğru yönlendirmeler ile sonuca ulaşmasını hedefliyoruz.
  • Marka tescil danışmanlığı süresince müşterilerimizin daima yanında ve işbirliği içerisinde hareket ediyoruz.
  • Araştırma etabından strateji kurgulamaya, başvurudan takibe ve uygulama aşamasına kadar eksiksiz bir uçtan uca hizmet sunuyoruz.

Ortaya çıkan cevapları analitik verilerle destekleyerek iş modelinin zeminini sağlamlaştırıyoruz; kısa ya da yakın vadeli gelecek stratejilerini danışmanlık desteğimiz ile güçlendiriyoruz.