DLP Çözümleri

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
work

Kişisel Verilerin Korunmasının Önemi

Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında şirketler, bu zamana kadar oluşturduğu ve bundan sonra da oluşturacağı tüm kişisel verilerin ve kayıtlarının dışarıya sızıntısını önlemekle yükümlüdür. İnternet ve network sisteminin hayatımızın bir parçası olduğu bu yeni sistemde veri kaybı, kimlik bilgileri, kişisel veriler, şirket özel dosyaları, finansal veriler gibi önemli ve değeri yüksek tüm bilgileri korumak artık çok daha zor bir hal almıştır. Bu sebepten ötürü şirketler, verilerin dışarıya sızmasını engellemek adına hem ciddi bir zaman harcamakta, hem de ciddi yatırımlar yapmak durumundadır. DLP de kişisel verilerin korunması kapsamında hayati önem arz eder.

DLP Nedir?

Veri sızmalarını önlemek için profesyonel DLP Yazılımları mevcuttur. Data Loss Prevention (Veri kaybı önleme) yazılımları, bu ve buna benzer çok daha kapsamlı çalışmalarınızı detaylı bir şekilde kontrolünü yapar, veri sızıntısına sebebiyet verebilecek tüm açıkların kapatılmasını sağlayarak, sizi korur. DLP yazılımları ayrıca şirketleri şüpheli davranış ve etkinlikleri tanımlar, veri sızıntısı kaynaklı maddi zararların oluşmasının önüne geçer ve zaman kaybı kaynaklı personel maliyetlerini düşürür.

Avantajları Nelerdir ?

  • Veri Kayıplarını Engeller
  • Kaynakları Yönetir
  • Saldırıları Algılar
  • Yanlış Yönlendirilmiş Dosyaları Korur
  • Veri Suistimaline Karşı Dosyaları Şifreler

Blişim Burada DLP Çözümleri

Bilişim Burada olarak öncelikle bizler, şirketinizin sızmaması gereken tüm verilerinin tespitini ve analizini yapıp sizlere önemli verilerinizin kaynağını göstermekteyiz. Hangi verilerin neden sızmaması gerektiğini raporlar ile size anlatıp buna göre DLP Yazılımını belirler ve kurulumunu yapar. Veri kaybı önleme sisteminizi kurarak sizi dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı korunaklı hale getirir, şirket içinden de dışarıya taşınmasını önlemeye yardımcı olur.