Network Danışmanlığı

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
work
work

Network Danışmanlık Hizmeti

Günümüz ticari yapılarında, bilgi sistemlerinin temel yapı taşı sayılan bilgisayar ağları tartışmasız olarak belki de en önemli unsuru oluşturmaktadır. Bu gün hemen hemen hiç bir işletmede bilgisayarlar sadece kendi başlarına çalışan cihazlar olarak kullanılmamakta, diğer bilgisayarlarla veri iletişimini tüm yönleri ile kullanmaktadırlar.

Elbette ki bilgi sistemlerinizin bu en önemli unsurunu gerek planlarken, gerek yönetirken gerekse revize ederken çok dikkatli ve yerinde seçimlerin olması gerektiği apaçık ortadadır. Bilgisayar ağlarının ilk defa yaygınlaşmaya başladığı dönemlerdeki basit yapılar ve bileşenler çoktan ortadan kalkmış yerine, daha performanslı, daha kompleks yapıları destekleyen, daha izlenebilir ve yönetilebilir, daha koruma amaçlı vb kriterlerde bileşenler gelmiştir. Bu durum da klasik bir yaklaşımla bugünkü bilgisayar ağlarında kayda değer bir başarıyı elde etmenin son derece güç ve maliyetli olduğu anlamına gelmektedir.

Bilişim Burada öncelikli olarak bilgisayar ağları konusunda hep üst düzey ve katma değer içeren hizmetleri bilinçli ve kitabına uygun bir şekilde uzmanlaşmayı ve uzmanlığını korumayı hep başarmıştır. Gerek bu konularda alınan sayısız eğitim ve sertifikalar, gerekse elde edilmiş bulunan çok değerli bilgi birikimi ve tecrübe Nevosis size bilgisayar ağları konusunda ideal bir danışman haline getirmektedir.

Network danışmanlığı olarak adlandırdığımız bu hizmet kapsamında, bilgisayar ağlarınızın alt yapılarını oluşturan bileşenlere dair;

  • Router hizmetleri ve implementasyonu
  • VoIP cihazları hizmetleri ve implementasyonu
  • Switch ve VLAN (Virtual Local Area Network) hizmetleri ve implementasyonu
  • Fiber, UTP kablolama ve iyileştirme hizmetleri
  • Indoor ve/veya outdoor Wireless (Kablosuz Ağlar) Networking hizmetleri ve implementasyonu
  • Kiralık hatlar, ATM, SDH ve komple WAN hizmetleri ve implementasyonu
  • VoIP (Voice Over IP) hizmetleri ve implementasyonu
  • VPN hizmetleri
  • Video Konfrans hizmetleri

Bakım Anlaşmaları

Kurumların başarılı olabilmelerini sağlayacak üretkenlik ve iletişim yeteneklerini sağlayan bilgisayar ağları artık en önemli unsurlar haline geldi. Büyüyen işletmeler, kurumlar ve servis sağlayıcılar için ses, görüntü, veri aktarımı ve depolamayı tek, uçtan uca akıllı bir ağ üzerinde birleştiren ölçeklenebilir ağlar kurabilmek önem taşımaktadır. Tüm iletişimin tek bir altyapı üzerinden yapılması maliyetlerin azalması, üretkenliğin ve verimliliğin artması, ayrı ağ kullanımının getirdiği karmaşanın ortadan kalkması ve ölçeklenebilirlik gibi çeşitli avantajlar sunar. Bilgisayar ağlarının en önemli bileşenlerinden birisi olan anahtarlar (Switches), ağ üzerindeki bileşenleri birbirine bağlamak, verilerin varış noktalarına ulaşabilmeleri için yol göstermek, düşük ve yüksek yoğunluklu verilerin kolayca aktarılması için kullanılır. Anahtarlar sundukları ileri çoklu hizmetler ve uygulamalar sayesinde birden fazla ağa ihtiyaç duyulmasını ortadan kaldırır.

Günümüzde büyüyen işletmelerde çalışanların verimli olabilmeleri için işbirliği yapmaları ve iletişimlerinin mükemmel olması gerekiyor. Doğru LAN altyapısı çalışanların hızlı ve güvenli bir şekilde iletişim kurabilmelerini sağlar. Anahtarlama donanınımının Kablosuz yerel ağ, IP Telefon ve gerçek zamanlı iletişim desteğine sahip olması maliyetlerin düşmesi açısından çok önemlidir.

Swicth Router Kurulumları

Ne tür önlemler alırsanız alın, yeni çıkan teknolojiler karşısında bu önlemlerin tekrar gözden geçirilmesi ve yenilenmesi gerekir. Bu yüzden networkünüzün emniyeti satın alınan cihaz veya programlara değil, oluşturacağınız “Network Güvenlik Politikasına” bağlıdır. Firmamız kurumsal olarak bu tür politikaların oluşturulabilmesi için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Network Hata İzleme

Bir networkün dış dünya ile bağlantısı router cihazları üzerinden yapılmaktadır. Bu yüzden, kötü niyetli saldırılara karşı önlem alınacak ilk nokta dış dünya ile bağlantıyı gerçekleştiren bu cihazlardır. Bazı cihazlar network güvenliğini sağlayıcı firewall imkanları içermektedir. Firmamız firewall cihazlarının satışını yaptığı gibi, bunların müşteri ihtiyaçları doğrultusunda konfigürasyonunda da başarılı çözümler sunmaktadır.